Nasze miejsca

Tymawa – obozy stacjonarne, zielone szkoły, wycieczki szkolne

Nasze imprez stacjonarne mają miejsce w Gościńcu Tymawa (www.tymawa.pl), który znajduje się w Gminie Grunwald ok. 15 km od Olsztynka i ok. 40 km od Olsztyna. Gościniec jest ogrodzony i dysponuje rozległym terenem. Od jeziora dzieli go kilkaset metrów.

Okolica jest spokojna, a najbliższe otoczenie oprócz drogi dojazdowej stanowią łąki i las.

W budynku murowanym znajdują się pokoje 4-6 osobowe z łazienkami (WC, prysznic, umywalka) oraz kuchnia i obszerna jadalnia. Na miejscu dostępne są: sauna, grill z zadaszoną wiatą, miejsce na ognisko, boisko do siatkówki, leżaki, strzelnica łucznicza, rowery, itp.

Na jez. Tymawskim znajduje się sprzęt pływający (łodzie żaglowe/wiosłowe, kajaki).

Na miejscu dysponujemy również kombinezonami ratunkowymi, które stanowią wyjątkową atrakcję – umożliwiają kąpiel w jeziorze bez zdejmowania odzieży i to w każdej temperaturze wody.

W okresie zimowym budynek jest ogrzewany i umożliwia organizację biały szkół. Dysponujemy nartami biegowymi i sankami, a sauna i kominek zapewniają miła atmosferę wieczorami.

Położenie nieopodal Olsztynka, który znajduje się przy drodze Kraków-Warszawa-Gdańsk gwarantuje dużą ilość połączeń autobusowych z resztą Polski (możliwy jest również transport łączony PKP+linie autobusowe, ponieważ dużo autobusów do Olsztynka odjeżdża z okolic Dworca Centralnego w Warszawie).

 

Jez. Jeziorak i Jez. Drwęckie – rejsy wędrowne, błękitne szkoły

Jez. Jeziorak jest największym jeziorem Pojezierza Iławskiego, a zarazem najdłuższym jeziorem w Polsce. Jez. Jeziorak i jez. Drwęckie są połączone kanałami powstałymi w XIX wieku – najsłynniejszy z nich to kanał ostródzko-elbląski ze śluzami i unikalnymi pochylniami umożliwiającymi transport statków po lądzie.

Brzegi jezior w dużej części są zalesione, a mnogość zatok i wysp zapewnia doskonałe warunki do biwakowania na łonie natury. Miasta (Iława, Ostróda, Miłomłyn, Zalewo) umożliwiają korzystanie ze zdobyczy cywilizacji, jak również oferują zabytki do zwiedzania (większość miast na tym terenie powstałą w XIV-XV wieku). Atrakcje oferują również wsie letniskowe np. Siemiany, Jerzwałd. Z racji niewielkich głębokości (jez. Jeziorak max. 13 m, jez. Drwęckie max. 22 m) woda nagrzewa się szybko i w upalne lata wręcz zaprasza do kąpieli. Wszystko to stwarza doskonałe warunki do wypoczynku na wodzie.

Zazwyczaj rozpoczynamy i kończymy nasze imprezy w Ostródzie, ale na życzenie istnieje możliwość zorganizowania rejsu „one way” z/do dowolnego portu na trasie.

Rejsy rozpoczynamy z portu jachtowego KS Sokół przy ul. Słowackiego 40 w Ostródzie (obok dworca PKP/PKS) lub z bulwaru spacerowego obok wyciągu nart wodnych (obok przystanku POLSKIBUS  przy zamku w Ostródzie)

Ze względów komunikacyjnych położenie Ostródy na trasie Kraków-Warszawa-Gdańsk jest wręcz doskonałe (w Ostródzie działa dworzec kolejowy i autobusowy). Również Iława jest bardzo dobrze skomunikowana z resztą kraju.

Comments are closed.